Децентралізована біржа деривативів Firefly збирає 22,8 млн доларів для маркет-мейкерів.

Vadim Muntianov
6 min readJan 31, 2022

Прес-реліз

Firefly, високопродуктивна децентралізована біржа з низькими комиссіями, буде запущена з високим обсягом ліквідності, яка підкріплена рядом найбільших маркет-мейкерів (ММ) у сфері криптовалют. Нещодавно анонсований збір у розмірі 22,8 млн доларів для маркет-мейкерського фонду надходить від Hypersphere, Polychain, DeFiance, Alameda, CMS, Divergence, MGNR, Altonomy та інших. Капітал було закладено для он-чейн позик MM-ам, які забезпечуватимуть ліквідність ордербуків на Firefly. Члени спільноти та зацікавлені сторони можуть також взяти участь у цій он-чейн програмі після запуску Firefly незабаром після парачейн аукціонів на Polkadot пізніше цього року.

«Інтегруючи передові технології масштабування, такі як ролл-апи, у свій високопродуктивний DEX, разом із забезпеченням великого обсягу ліквідності з першого дня, Firefly позиціонується як важливий елемент інфраструктури DeFi в екосистемі Polkadot, яка тільки зароджується. «Ми вже не можемо дочекатись, щоб розпочати підтримку протоколу на стадії запуску та в захваті від майбутнього як Firefly, так і нового DeFi простору Polkadot », – додав Бен Першик (Ben Perszyk) з Polychain.

Firefly заручилась підтримкою сильної групи провідних маркет-мейкерів, один з яких нещодавно приїднався до їх числа та який котируватиме певні ринки зі спредом від трьох до п’яти базисних пунктів від своєї моделі ціноутворення, розгорнутої на Binance, що значно нижче, ніж галузевий стандарт. Наприклад, коли безстрокові контракти DOT/USDT коштують $18.122 на Binance, “бід” на Firefly буде коштувати $18.119, а “аск” $18.125, з ліквідністю понад $400 тис. у межах спреду в 0.5%. Щоб зробити це можливим, маркет-мейкеру потрібна ліквідність в розмірі 400 тис. доларів для котирування заявок по кожній торговій парі, яка надходитеме з он-чейн програми кредитування.

Як працює маркет-мейкінг

Маркет-мейкери — це учасники ринку, які одразу розміщують замовлення на купівлю та продаж певного торгівельного активу. MM надають необхідне забезпечення ефективних ринків, дозволяючи трейдерам безперешкодно входити та виходити з позицій за цінами, близькими до справедливих. В обмін на це, MM забирають спред маркет-мейкерів або бід-аск (bid-ask) спред (спред між покупкою та продажем) від діяльності трейдерів. Щоб проілюструвати, як це працює, давайте уявімо ринок XYZ/USD, де за справедливою ціною XYZ коштує 100 доларів США. Для простоти розуміння припустимо, що MM розміщує найближчий бід(замовлення на покупку) за 99 доларів США за 1 XYZ, та найближчий аск (замовлення на продаж) за 101 USD за 1 XYZ. Якщо обидва замовлення виконаються іншими учасниками ринку, ММ отримує прибуток у розмірі 2 доларів США за кожну одиницю XYZ, не враховуючи комісії.

Ціллю цієї статті є надання певних ідей та розуміння того, як робиться маркет-мейкінг за допомогою двох спрощених підходів. Однак важливо зазначити, що мова йде про узагальненні підходи, які не є взаємовиключними. Насправді, усі MM використовують різні способи котирування ринків і отримання прибутку від бід-аск спреду.

Перший підхід передбачає котирування бідів та пропонує справедливу ціну на єдиній біржі, припускаючи, що статистично попит з боку продавців і покупців є збалансованим у перспективі. Через це, ми назвемо це статистичним підхідом. Цей підхід вимагає моделювання ринків для визначення справедливої ​​ціни на постійній основі та оновлення котирування справедливої ​​ціни активу, наприклад, XYZ.

Другий спосіб маркет-мейкінгу— це копіювання ціни з іншої біржі з додатковим спредом. Наприклад, коли бід ціна для XYZ на Binance становить 99 USD, а ціна аск 101 USD, MM запропонують бід ставку на рівні 98,5 USD і аск ставку за 101,5 USD на Firefly. Щоразу, коли хтось робить бід в 98,5 USD на Firefly, MM негайно продає на Binance за 99 USD. Це також працює у зворотій бік: коли хтось робить замовлення в 101,5 USD на Firefly, MM купують XYZ за 101 USD на Binance. Враховуючи різницю в 0,5 долара, яка покриває комісію за транзакції на двох біржах, MM отримують безризиковий прибуток і залишаються нейтральними до ринкових рухів завдяки збалансованому ризику на довгій і короткій дистанціях. Через це, ми будемо називати цей підхід хеджувальним або дельта-нейтральним підхідом. Наведений вище приклад стосується двох бірж, але хеджувальний підхід до створення ринків можна поширити на багато бірж одночасно.

Нижчі спреди завдяки статистичному підхіду до маркет-мейкінгу

Статістічні ММ покладаються на постійно аналізуючі канали цін та інформацію з багатьох інших джерел для оновлення стратегії котирування. Модель ціноутворення, що підживлюєтья попередніми даними, постійно обчислює справедливу ціну для активу, налаштовуючи біди та аски навколо нього та отримуючи прибуток від спреду. Котирування змінюються вгору і вниз, відповідно до змінення справедливої ціни. Цей спосіб маркет-мекінгу сприяє ринкам з невеликими бід-аск спредами, але без глибини в ордербуці.

Більша глибина з дельта-нейтральним підходом до створення ринку

Хеджування або дельта-нейтральний MM передбачає одночасне котирування ринків на різних біржах і балансування загальної схильності до ризику, щоб залишатися нейтральним до ринкових рухів. Щоразу, коли ордер на продаж виконується на одній біржі, ММ намагається купити той самий актив трохи дешевше в іншому місці, маючи намір забрати бід-аск спред. Метою таких ММ є мінімізування впливу волатильності ринку та завжди перебування під захистом від волатильності. Значною перевагою тут є те, що хеджуючі MM піддаються меншому ризику і завдяки цьому можуть котирувати набагато більшу глибину. Слід зазначити, що бід-аск спреди зазвичай вищі, оскільки ММ повинні сплатити дві комісії мейкера або тейкера одразу на двох біржах, які вони використовують для хеджування. Також, хеджуючі MM можуть легше котирувати ринки з кредитним плечем, ніж статистичні MM.

Переваги
Перевагами статистичного MM у порівнянні з хеджувальним MM є менші торгівельні комісії, відсутність накладних витрат на постійно мінливі спотові запаси, нижчий бід-аск спред, більший аптайм, стійкість до волатильності та нижчі вимоги до капіталу. У свою чергу, переваги хеджувального MM, порівняно зі статистичним MM, полягають у меншому ринковому ризику, більшій глибині ринку та легшим маркет-мейкінгом завдяки використанню кредитного плеча. Хеджувальний спосіб MM також концептуально простіший для розуміння та вже довів свою ефективність.

Недоліки
Складнощами хеджувального MM є те, що залишатися дельта-нейтральним на практиці не завжди легко. До інших недоліків можна віднести управлінські витрати, пов’язані з періодичним ребалансуванням спотових запасів, і волатильність. Наприклад, коли об’єм продажів або покупок великий на одній із сторін ринку, у ММ може закінчитися капітал, і йому побтрібно буде ребалансувати кошти між біржами або додати кошти. Цей процес займає час та негативно впливає на аптайм. До того ж, коли ціни міняються динамічно, хеджування стає складним. Хеджувальний підхід до MM стає ще складнішим в часи волатильності, коли балансування ризику стає складним на падаючому або зростаючому ринку. В таких випадках хеджуючі ММ повністю вилучають свої котирування і залишають книгу замовлень порожньою. Саме тому хеджувальний стиль ММ має негативний перекіс — більшу частину часу він приносить невеликі прибутки, та може призвести до нечастих але значних втрат під час волатильності ринку.

З іншого боку, маємо статистичі моделі MM які зазвичай ніколи не припиняють котирувати ринки. Натомість, коли імпульс починає зароджуватися, статистичний підхід залишає маркетмейкера під ціновим впливом (часто одностороннім), у суттєвому недоліку. Ще одним недоліком є ​​те, що ринки важко моделювати, а прибуткові моделі вочевидь не залишаються прибутковими довго.

Висновок

Тоді як статистичні MM забезпечують низькі бід-аск спреди, хеджувальні MM забезпечують більшу глибину ринку. Враховуючи іх взаємодоповнюваний характер, поєднання обох стилів MM дає умови для створення найефективніших ринків. Ми вважаємо, що обидва підходи мають свою цінність, і тому ми найняли обидва типи маркет-мейкерів, щоб забезпечити трейдерів Firefly одним з найбільш ліквідних ринків у світі!

«Будучи все ще на стадії зародження, індустрія DeFi швидко наздоганяє централізованих провайдерів послуг. Настав захоплюючий час для DEXів з деривативами. Спреди та ліквідність на децентралізованих ринках покращуються, а користувацький досвід, з точки зору часу очікування та вартості послуг, вже можна порівнювати з централізованими біржами. Такі темпи зростання також викликають багато хаосу, що ускладнює визначення проектів які є видатними, а які тільки кажуть що є такими. Я радий працювати з командою Firefly і допомагати у створенні видатного DEX з деривативами», — сказав Ян Лі (Yang Li), співзасновник Bitlink, одного з провідних маркет-мейкерів на дошках Binance PnL.

Якщо вас цікавить торгівля безстроковими фьючерсами, опціонами чи іншими деривативами, приєднуйтесь до теплої, зростаючої спільноти в Discord та підписуйтесь на оновлення за посиланням https://firefly.exchange/.

Дисклеймер: продукти та послуги Firefly недоступні для громадян США або жителів будь-якої країни чи юрисдикції, на яку поширюються санкції США.

- Firefly

--

--