Ізольоване маржування

Vadim Muntianov
3 min readFeb 17, 2022

Безстрокові контракти дозволяють трейдерам входити в позиції з кредитним плечем. Торгівля з кредитним плечем примножує вашу купівельну спроможність для збільшення прибутків і збитків. Для відкриття більш значної угоди використовується початковий депозит, який називається заставою або початковою маржею. Відношення початкової умовної вартості до маржі називають кредитним плечем.

Ізольована маржа — одна з двох найпопулярніших систем маржування, тоді як друга — кросмаржа. У режимі ізольованої маржі сама маржа призначена до позиції, а максимально можливий збиток — це та ж маржа. Коли нереалізовані збитки знижують маржу до рівня підтримуючої маржі, позиція ліквідується. При ліквідації позиція закривається, а трейдер втрачає всю призначену їй маржу. Ліквідації слід уникати, за можливості, додаючи маржу.

Маржинальний токен: це адреса контракту USDT токена, який буде використовуватися для депозитів і як маржа для відкриття позицій.

Баланс позиції: умовна вартість поточної позиції в USDT.

Маржа позиції: маржа, призначена для позиції. На вході, маржа позиції залежить від, обраного трейдером, кредитного плеча. Сума маржі переноситься з MarginBank контракту (загальна сума коштів, депонованих користувачем) у позицію і є максимальним збитком, який користувач може зазнати на цій позиції.

Борг позиції: сума, яку трейдер винен за позицію і яка фіксована на момент відкриття позиції.

Середня ціна входу: це середня ціна всіх угод, які було зроблено для відкриття позиції. Вона розраховується на основі розміру позиції, напрямку позиції (лонг/шорт), маржі позиції та боргу позиції. Це значення не зберігається ончейн.

Коефіцієнт маржі: визначає коефіцієнт забезпечення користувача за допомогою боргу позиції та маржі позиції.

Початкова вимога до маржі (IMR): встановлює максимальне кредитне плече при вході на даний ринок. Якщо коефіцієнт маржі позиції опускається нижче IMR, трейдер не може розміщувати нові ордери, які ще більше зменшили б його коефіцієнт маржі. Початкове значення IMR встановлено на 10%, що еквівалентно 10х кредитному плечу.

Вимога до підтримуючої маржі (MMR): визначає максимальне дозволене кредитне плече і, отже, ціну ліквідації. Якщо коефіцієнт маржі позиції нижчий за MMR, позиції не вистачає забезпечення, то ж вона підлягає ліквідації. Початкове значення MMR встановлено на 6,25%. MMR завжди нижча за IMR. Якщо коефіцієнт маржі позиції знаходиться між ними двома, дозволяютьсяі лише дії, які збільшують коефіцієнт маржі.

Максимальне кредитне плече: максимальне дозволене кредитне плече для пари визначається із зворотного значення IMR. Початкове значення IMR у 10% дає 10х максимальне кредитне плече. Максимальне кредитне плече = 1 /IMR

--

--